Alej svobody

Cílem tradiční výsadbové akce spoluorganizované Nadací Partnerství je připomenout si a společně oslavit výročí
17. listopadu. Vysaďte letošní Alej svobody s námi!

Registrujte se
Podpořte

O Aleji svobody

Nová alej vyroste 13. listopadu u památníku Vojna u Příbrami. Nové stromořadí vysazené v prostoru lidského utrpení vězeňského zařízení pro politické odpůrce komunistického režimu dá místu nový význam. Dobrovolnická práce mnoha lidí z Příbramska, kde žijí potomci vězňů, bachařů, vojáků a horníků, bude symbolickou snahou o odčinění křivd, ke kterým zde docházelo.
 
Přínosem aleje bude nejen utužování vztahů, ale také zadržování vody v krajině a ochrana půdy před erozí. Výsadba proběhne podél polní cesty z osady Vojna na osadu Zavržice a památník Vojna. Jeden strom bude symbolicky vysazen v areálu památníku Vojna. 

Novou cestu budou moci využívat nejen místní, ale také turisté. Na polní cestu navazuje několik turistických tras, cyklotrasa a poutnická cesta Via Nova. 

Akci pořádá město Příbram ve spolupráci s Nadací Partnerství. V pořadí již čtvrtou Alej svobody zde vysadí za pomoci dobrovolníků z řad partnerů i veřejnosti. Putovní výsadba navazuje na loňskou výsadbu Aleje svobody v Šatově, předloňskou sametovou Alej svobody vysazenou ve Vestci u Prahy ke kulatinám sametové revoluce a výsadbu Aleje svobody pod Řípem v roce 2018 k oslavám sta let Československa.

Více o historii místa se dočtete v našem článku Nová Alej svobody připomene křivdy uranových dolů.

Date:

13. 11. 2021

Type of planting:

tree alleys

Organiser:

Město Příbram a Nadace Partnerství

Needed volunteers

400 volunteers

Registrujte se na Alej svobody

Přidejte se! Oslavte s námi výročí sametové revoluce a vysaďte si svůj strom v Aleji svobody. Pro lepší budoucnost vás i vašich dětí.

Event Registration

Podpořte Alej svobody

Přidejte se a pomozte nám vysadit v pořadí již čtvrtou Alej svobody! Naše republika potřebuje péči stejně jako česká krajina. Podpořte obojí výsadbou Aleje svobody. Darujte symbolických 500 korun za metr aleje nebo 5 tisíc korun na nový strom.

select the gift amount

Your personal data

 

Method of payment

500 Kč – pruning

Partneři

We use cookies to enhance your experience. By clicking “Got it!” you agree to our Privacy & Cookies Policy.