Šatov

Alej svobody´20

Pomyslné žezlo ve výsadbě Aleje svobody letos putuje do moravského Šatova. Pamětní alej k 31. výročí obnovení československé demokracie zde vysadí místní a dobrovolníci 14. listopadu. Alej bude převážně lipová a bude dlouhá úctyhodných 700 metrů.

Výsadba naváže na již vysazenou Alej stého výročí republiky a také na bývalé československé opevnění a železnou oponu v Šatově. Nové stromořadí tak symbolicky spojí přeshraničními sousedy Šatov a Unterretzbach. Cesta částečně kopíruje i kus mezinárodní cyklostezky Železné opony: Eurovelo 13.

Šatovští plánují, že se místo do budoucna stane dějištěm přeshraničního setkávání a vinařských akcí. Na konci aleje chtějí v budoucnu vystavět Rozhlednu svobody.

Do výsadby, jejímž přínosem bude nejen utužování vztahů se sousedy, ale také zadržování vody v krajině a ochrana půdy před erozí, se zapojí spolek Šatovská chasa, dobrovolní hasiči, žáci a senioři i široká veřejnost. Spolek šatovských vinařů bude v době výsadby pořádat tradiční Festival mladých vín.

Akci pořádá městys ve spolupráci s Nadací Partnerství. Putovní výsadba navazuje na předloňskou výsadbu Aleje svobody pod Řípem ke sto letům Československa a sametovou Alej svobody ve Vestci k loňským kulatinám sametové revoluce.


Filtr

Kdy:

14. 11. 2020

Typ výsadby:

alej

Organizátor:

Městys Šatov a Nadace Partnerství

Očekávaná účast:

500 dobrovolníků


Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.