Vestec-Hrnčíře

Alej svobody

Výročí sametové revoluce připomíná kilometrová Alej svobody. Vysadilo ji 400 dobrovolníků.

Přes kilometr dlouhá alej čítající 132 ovocných stromů nově lemuje starou polní cestu z obce Vestec do pražských Hrnčíř. Na oslavu 30 let obnovené demokracie v Česku ji pomohlo v sobotu i přes hustý déšť vysadit na čtyři stovky dobrovolníků.
Stromy v aleji se stanou dalším příspěvkem do iniciativy Sázíme budoucnost pod taktovkou Nadace Partnerství, která plánuje z výsadby Alejí svobody udělat každoroční tradici. Na alej se lidé a firmy složili sami, s pomocí 70 drobných dárců se povedlo nastřádat čtvrt milionu korun.

„Navázali jsem na loňskou výsadbovou akci pod Řípem ke stému výročí Československa. Alej sleduje starou polní cestu existující již od 19. století, která se ztratila v důsledku kolektivizace. Tu obec Vestec vyjmula zpět do svého vlastnictví. Díky tomu si lidé budou moci brzy vychutnat klidnou procházku z jedné vesnice do druhé, která bude plná stínu a plodících stromů. Chtěl bych poděkovat všem partnerům, dárcům a dobrovolníkům, kteří nám pomohli oslavit svobodu a demokracii v naší zemi takto neotřele. Už nyní víme, že příští rok navážeme další Alejí svobody, která pomůže jiné obci rozčlenit lány a lépe zvládat sucho, horko a erozi,“ slibuje strategický ředitel Nadace Partnerství Miroslav Kundrata.

Letošní Alej přijela sázet různorodá směsice lidí, rýče a lopaty vzali do rukou starousedlíci z okolních obcí, zástupci firem, státních institucí, škol nebo čtveřice velvyslanců severských ambasád. Mezi sazeči nechyběli také patroni Sázíme budoucnost jako je fashion designérka Iva Burkertová z módní značky Odivi, starosta Říčan a populární moderátor Vladimír Kořen nebo písničkář Miroslav Paleček.


Filtr

Kdy:

9. 11. 2019

Typ výsadby:

alej

Organizátor:

Obec Vestec a Nadace Partnerství

Kdo stromy vysadil:

400 sázejících

Počet stromů:

132

Druhová skladba:

hrušeň 2x
višeň 6x
třešeň 16x
slivoň 12x
jabloň 96x

Finančně podpořili


Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.