Hostivice

Tree Avenue of Understanding/Alej porozumění

Alej porozumění s 68 listnatými stromy vysadí v sobotu 17. října diplomaté po boku občanů z Hostivice, Jenče a ministra zahraničí Tomáše Petříčka. Společnými silami tak obnoví zaniklou chýňskou pěšinu, která byla od nepaměti spojnicí mezi Chýní a sousední obcí Jeneč.

Výsadbou 700 metrů dlouhé, javorové aleje pomohou diplomaté realizovat závazky svých zemí ke zmírňování dopadů klimatické změny. Společná akce má také vyzdvihnout význam spolupráce a porozumění států při zvládání globálních problémů a zapojování občanů do jejich řešení. Nové stromořadí navrátí krajině její historický ráz a poslouží také jako zábrana proti silným větrům a erozi.

Původní pěšina, viditelná ještě na mapách z 19. století, byla rozorána v období kolektivizace a scelené pozemky byly využívány k zemědělskému hospodaření. Obnovou pěšiny dojde k rozdělení velkého lánu a podpoří se přirozený návrat živočichů do příměstské oblasti. Aby nedocházelo k lámání terminálů nově vysazených stromů, budou podél aleje instalovány berličky pro dravce.

Novou cestu budou moci využívat nejen místní, ale také poutníci přicházející od železniční zastávky v Jenči do františkánského kláštera Hájek.

Výsadbu pořádá město Hostivice ve spolupráci s Nadací Partnerství a pod záštitou ministra zahraničí Tomáše Petříčka. Podílet se na ní bude také realizační firma Paměť krajiny.

Přidejte se a pomozte nám vysadit první Alej porozumění. Zaregistrujte se na akci a podpořte výsadbu aleje!


- kupte si jeden strom za 5 000 Kč

- přispějte libovolnou částkou na organizační zajištění výsadby

- zaregistrujte se na akci a vysaďte stromy společně s diplomaty

Aby se nám lépe sázelo, nezapomeňte prosím při registraci uvést přesný počet dospělých a dětí od 6 let.

Program:


10.00 — 11.00 registrace, drobné občerstvení

11.00 — 11.15 přivítání účastníků (ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček, starostka obce Hostivice Klára Čápová, ředitel pro strategii Nadace Partnerství Miroslav Kundrata)

11.15 — 11.30 odeslání skupin na stanoviště

11:30 — 11.45 skupinová instruktáž k výsadbě

11.45 — 13.15 výsadba stromů pod odborným dohledem

13.15 —13:30 shromáždění sázejících na začátku aleje

13:30 — 14:00 společná cesta do kláštera (cca 1,5 km), možnost přejet autem od 14:00 společné zakončení v klášteře - raut, možnost prohlídky kláštera

Akce proběhne za každého počasí. Výsadba Aleje porozumění proběhne za podpory Ministerstva životního prostředí ČR a individuálních dárců a dobrovolníků.

Filtr

Kdy:

17. 10. 2020

Typ výsadby:

alej

Organizátor:

Město Hostivice, obec Jeneč a Nadace Partnerství pod záštitou ministra zahraničí ČR Tomáše Petříčka

Očekávaná účast:

200 dobrovolníků

Registrace na akci / Registrierung für die Veranstaltung

 
Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.