en / cz

App

Alej sira Nicholase Wintona

Cílem akce spoluorganizované Nadací Partnerství je připomenout si a společně uctít památku Sira Nicholase Wintona a dětí, které se mu v roce 1939 podařilo zachránit před transportem do koncentračních táborů.

O Aleji sira Nicholase Wintona

English translation below

Alej sira Nicholase Wintona na památku Nickyho a jeho 669 dětí


Novou alej o 100 listnatých stromech společně vysadíme 28. října v Račiněvsi na Roudnicku na památku sira Nicholase Wintona a dětí, které se mu v roce 1939 podařilo zachránit před transportem do koncentračních táborů. Wintonovýn dětem je dnes přes 80 let.

Patronem Aleje se stal brněnský rodák, světoznámý česko-americký výtvarník a spisovatel Petr Sís, který loni u příležitosti Mezinárodního dne památky obětí holokaustu vydal knihu s názvem Nicky a Věra. Celobarevné kreslené vydání vypráví o zachránci stovek českých a je určeno dětem i rodičům.

Výsadba proběhne podél staré polní cesty, kde obec následně plánuje vybudovat relaxační zónu pro odpočinek v přírodě. Přínosem půlkilometrové aleje bude také zadržování vody v krajině a ochrana půdy před erozí. 

Akci pořádá obec Račiněves ve spolupráci s Nadací Partnerství a Rotary Club Prague International. Výsadby se zúčastní také syn sira Nicholase Wintona, Nicholas Paul a některé z přeživších dětí. České dráhy při této příležitosti vypraví z Prahy do Roudnice pro sázející speciální vlak. 

Alej vyznačená v mapě.

Podrobný program bude doplněn.

Bližší informace poskytne a dotazy zodpoví
Andrea Ondrůjová
e-mail: andrea.ondrujova@nadacepartnerstvi.cz
mob.: +420 733 114 192


ENGLISH


Sir Nicholas Winton Alley in memory of Nicky and his 669 children

A new alley with 100 deciduous trees will be planted on October 28 in Račiněves in memory of Sir Nicholas Winton and the children he managed to rescue in 1939 from being transported to concentration camps. 

The patron of the alley is the world-famous Czech-American artist and writer Petr Sís, who published a book called Nicky & Vera on the occasion of the International Holocaust Remembrance Day last year. The full-color cartoon edition tells the story of the savior of hundreds of Czechs and is intended for children and parents.

Planting will take place along the old footpath which will be restored. The locals plan to build a relaxation zone there for resting in nature. The benefit of the half-kilometer alley will also be water retention in the landscape and protection of the soil from erosion.

The event is organized by the municipality of Račiněves in cooperation with the Partnership Foundation and Rotary Club Prague International. Sir Nicholas Winton's son, Nicholas Paul and some of the surviving children will also take part in the planting.

On this occasion, the major railway operator in the Czech Republic, Czech Railways, will send a special train from Prague to Roudnice.

Alley marked on the map.

A detailed program will be published.

For further information please contact
Andrea Ondrůjová
e-mail: andrea.ondrujova@nadacepartnerstvi.cz
mob.: +420 733 114 192

Kdy:

28. 10. 2022

Typ výsadby:

alej

Organizátor:

Obec Račiněves a Nadace Partnerství a Rotary Club Prague International

Očekávaná účast:

500 dobrovolníků

Registrujte se na výsadbu/Register for the planting

Zapojte se jako dobrovolník a uctěte s námi památku Sira Nicholase Wintona! Jak taková výsadba probíhá se můžete podívat na videu z loňské výsadby Aleje svobody v Příbrami.
Join us as a volunteer and honor the memory of Sir Nicholas Winton with us! You can see how such planting looks in the video from last year's planting of the Alley of Freedom in Příbram.

Registrace na akci

Podpořte výsadbu/Support the planting

Přispějte na zakoupení stromů a organizační zajištění výsadby. Darujte symbolických 5 tisíc korun na nový strom.
Donate a symbolic 200 EUR to a new tree or contribute any amount to the organization of planting.

Vyberte částku daru

Naše vyprahlá krajina potřebuje stromy. Zadržují vodu, stíní, polykají prach a hluk a poskytují úkryt živočichům. Díky vašemu daru 5 000 korun zasadíme do naší krajiny jeden strom!

Vaše osobní údaje

 

Způsob platby

5000 Kč – strom v Aleji sira Nicholase Wintona

Naše vyprahlá krajina potřebuje stromy. Zadržují vodu, stíní, polykají prach a hluk a poskytují úkryt živočichům. Díky vašemu daru 5 000 korun zasadíme do naší krajiny jeden strom!

stát se partnerem
Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.