en / cz

Alej svobody

Cílem tradiční výsadbové akce spoluorganizované Nadací Partnerství je připomenout si a společně oslavit výročí
17. listopadu. Vysaďte letošní Alej svobody s námi!

Registrujte se
Podpořte

O Aleji svobody

Nová Alej svobody vyroste 13. listopadu u Památníku Vojna u Příbrami. 11 lip a 89 javorů vysazených poblíž vězeňského zařízení pro politické odpůrce komunistického režimu dá místu nový význam. Dobrovolnická práce mnoha lidí z Příbramska, kde žijí potomci vězňů, bachařů, vojáků a horníků, bude symbolickou snahou o odčinění křivd, ke kterým zde docházelo.
 
Přínosem kilometrové aleje bude nejen utužování vztahů, ale také zadržování vody v krajině a ochrana půdy před erozí. Výsadba devadesáti devíti stromů proběhne podél polní cesty z osady Vojna na osadu Zavržice a Památník Vojna. Jeden strom, potomek památné lípy, bude symbolicky vysazen v areálu Památníku Vojna. 

Novou cestu budou moci využívat nejen místní, ale také turisté. Na polní cestu navazuje několik turistických tras, cyklotrasa a poutnická cesta Via Nova. 

Program výsadby:
9:30 - 10:30 registrace 
10:30 - 10:50 slavnostní zahájení
10:50 - 11:10 výsadba lípy v areálu památníku s instruktáží správné výsadby
11:10 - 11:40 společný přesun k aleji
11:40 - 13:30 výsadba aleje 
13:30 - 14:00 přesun zpět do areálu Památníku Vojna
14:00 - 14:15 slavnostní ukončení

Občerstvení bude zajištěno v areálu památníku od 13:30 do 15:00. Teplé nápoje budou k dispozici také během výsadby.

Doprovodný program: 
Od 13:30 do 16:00 prohlídka Památníku Vojna za symbolické vstupné.

Doprava:
​Kyvadlová doprava bude odjíždět v 8:45, 9:15, 9:45 a 10:15 z Příbrami od vlakového nádraží. Zpět do Příbrami se bude vracet v 14:15, 14:45 a dále dle domluvy. Pokud byste ji rádi využili, nezapomeňte to uvést níže při registraci. 

Teambuilding

Akce je otevřená také pro firemní týmy do 30 lidí, které hledají smysluplný teambuilding.

Akci pořádá město Příbram ve spolupráci s Nadací Partnerství. V pořadí již čtvrtou Alej svobody zde vysadí za pomoci dobrovolníků z řad partnerů i veřejnosti. Putovní výsadba navazuje na loňskou výsadbu Aleje svobody v Šatově, předloňskou sametovou Alej svobody vysazenou ve Vestci u Prahy ke kulatinám sametové revoluce a výsadbu Aleje svobody pod Řípem v roce 2018 k oslavám sta let Československa.

Více o historii místa se dočtete v našem článku Nová Alej svobody připomene křivdy uranových dolů.

Kdy:

13. 11. 2021

Typ výsadby:

alej

Organizátor:

Město Příbram a Nadace Partnerství

Očekávaná účast:

400 dobrovolníků

Registrujte se na Alej svobody

Zapojte se jako dobrovolník! Oslavte s námi výročí sametové revoluce a pomozte nám vysadit v pořadí již čtvrtou Alej svobody! Pro lepší budoucnost vás i vašich dětí. Podpořte výsadbu Aleje svobody!

Registrace na akci

Podpořte výsadbu Aleje svobody

Přispějte na zakoupení stromů a organizační zajištění výsadby. Darujte symbolických 500 korun za metr aleje nebo 5 tisíc korun na nový strom. 

Vyberte částku daru

Aleje poskytují stín, chrání před větrem, brání půdní erozi a slouží k lepší orientaci a zejména na jaře a na podzim, kdy se halí do barev, zkrášlují své okolí. Díky vaší podpoře 500 korun budeme moci jednu takovou alej vysadit!

Naše vyprahlá krajina potřebuje stromy. Zadržují vodu, stíní, polykají prach a hluk a poskytují úkryt živočichům. Díky vašemu daru 5 000 korun zasadíme do naší krajiny jeden strom!

Vaše osobní údaje

 

Způsob platby

500 Kč – metr v Aleji svobody

Aleje poskytují stín, chrání před větrem, brání půdní erozi a slouží k lepší orientaci a zejména na jaře a na podzim, kdy se halí do barev, zkrášlují své okolí. Díky vaší podpoře 500 korun budeme moci jednu takovou alej vysadit!

Všechny ročníky

Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.