Alej svobody

Cílem tradiční výsadbové akce spoluorganizované Nadací Partnerství je připomenout si a společně oslavit výročí
17. listopadu. Vysaďte letošní Alej svobody s námi!

Registrujte se
Podpořte

O Aleji svobody

Nová alej vyroste 13. listopadu u památníku Vojna u Příbrami. Nové stromořadí vysazené v prostoru lidského utrpení vězeňského zařízení pro politické odpůrce komunistického režimu dá místu nový význam. Dobrovolnická práce mnoha lidí z Příbramska, kde žijí potomci vězňů, bachařů, vojáků a horníků, bude symbolickou snahou o odčinění křivd, ke kterým zde docházelo.
 
Přínosem aleje bude nejen utužování vztahů, ale také zadržování vody v krajině a ochrana půdy před erozí. Výsadba proběhne podél polní cesty z osady Vojna na osadu Zavržice a památník Vojna. Jeden strom bude symbolicky vysazen v areálu památníku Vojna. 

Novou cestu budou moci využívat nejen místní, ale také turisté. Na polní cestu navazuje několik turistických tras, cyklotrasa a poutnická cesta Via Nova. 

Akci pořádá město Příbram ve spolupráci s Nadací Partnerství. V pořadí již čtvrtou Alej svobody zde vysadí za pomoci dobrovolníků z řad partnerů i veřejnosti. Putovní výsadba navazuje na loňskou výsadbu Aleje svobody v Šatově, předloňskou sametovou Alej svobody vysazenou ve Vestci u Prahy ke kulatinám sametové revoluce a výsadbu Aleje svobody pod Řípem v roce 2018 k oslavám sta let Československa.

Více o historii místa se dočtete v našem článku Nová Alej svobody připomene křivdy uranových dolů.

Kdy:

13. 11. 2021

Typ výsadby:

alej

Organizátor:

Město Příbram a Nadace Partnerství

Očekávaná účast:

400 dobrovolníků

Registrujte se na Alej svobody

Přidejte se! Oslavte s námi výročí sametové revoluce a vysaďte si svůj strom v Aleji svobody. Pro lepší budoucnost vás i vašich dětí.

Registrace na akci

Podpořte Alej svobody

Přidejte se a pomozte nám vysadit v pořadí již čtvrtou Alej svobody! Naše republika potřebuje péči stejně jako česká krajina. Podpořte obojí výsadbou Aleje svobody. Darujte symbolických 500 korun za metr aleje nebo 5 tisíc korun na nový strom.

Vyberte částku daru

Aleje poskytují stín, chrání před větrem, brání půdní erozi a slouží k lepší orientaci a zejména na jaře a na podzim, kdy se halí do barev, zkrášlují své okolí. Díky vaší podpoře 500 korun budeme moci jednu takovou alej vysadit!

Naše vyprahlá krajina potřebuje stromy. Zadržují vodu, stíní, polykají prach a hluk a poskytují úkryt živočichům. Díky vašemu daru 5 000 korun zasadíme do naší krajiny jeden strom!

Vaše osobní údaje

 

Způsob platby

500 Kč – metr v Aleji svobody

Aleje poskytují stín, chrání před větrem, brání půdní erozi a slouží k lepší orientaci a zejména na jaře a na podzim, kdy se halí do barev, zkrášlují své okolí. Díky vaší podpoře 500 korun budeme moci jednu takovou alej vysadit!

Partneři

Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.