en / cz

Alej svobody

Cílem tradiční výsadbové akce spoluorganizované Nadací Partnerství je připomenout si a společně oslavit výročí
17. listopadu. Vysaďte letošní Alej svobody s námi!

Registrujte se
Podpořte

O Aleji svobody

Nová Alej svobody vyroste 13. listopadu u památníku Vojna u Příbrami. 11 lip srdčitých, 40 javorů mléčů a 49 javorů klenů vysazených v prostoru lidského utrpení vězeňského zařízení pro politické odpůrce komunistického režimu dá místu nový význam. Dobrovolnická práce mnoha lidí z Příbramska, kde žijí potomci vězňů, bachařů, vojáků a horníků, bude symbolickou snahou o odčinění křivd, ke kterým zde docházelo.
 
Přínosem kilometrové aleje bude nejen utužování vztahů, ale také zadržování vody v krajině a ochrana půdy před erozí. Výsadba devadesáti devíti stromů proběhne podél polní cesty z osady Vojna na osadu Zavržice a památník Vojna. Jeden strom, potomek památné lípy, bude symbolicky vysazen v areálu památníku Vojna. 

Novou cestu budou moci využívat nejen místní, ale také turisté. Na polní cestu navazuje několik turistických tras, cyklotrasa a poutnická cesta Via Nova. 

Program výsadby:
9:30 - 10:30 registrace 
10:30 - 10:50 slavnostní zahájení
10:50 - 11:10 výsadba lípy v areálu památníku s instruktáží správné výsadby
11:10 - 11:40 společný přesun k aleji
11:40 - 13:30 výsadba aleje 
13:30 - 14:00 přesun zpět do areálu památníku Vojna
14:00 - 14:15 slavnostní ukončení

Občerstvení bude zajištěno v areálu památníku od 13:30 do 15:00. Teplé nápoje budou k dispozici také během výsadby.

Doprovodný program: 
Od 13:30 do 16:00 prohlídka památníku Vojna za symbolické vstupné.

Doprava:
​Kyvadlová doprava bude odjíždět v 8:45, 9:15, 9:45 a 10:15 z Příbrami od vlakového nádraží. Zpět do Příbrami se bude vracet v 14:15, 14:45 a dále dle domluvy. Pokud byste ji rádi využili, nezapomeňte to uvést níže při registraci. 

Akci pořádá město Příbram ve spolupráci s Nadací Partnerství. V pořadí již čtvrtou Alej svobody zde vysadí za pomoci dobrovolníků z řad partnerů i veřejnosti. Putovní výsadba navazuje na loňskou výsadbu Aleje svobody v Šatově, předloňskou sametovou Alej svobody vysazenou ve Vestci u Prahy ke kulatinám sametové revoluce a výsadbu Aleje svobody pod Řípem v roce 2018 k oslavám sta let Československa.

Více o historii místa se dočtete v našem článku Nová Alej svobody připomene křivdy uranových dolů.

Kdy:

13. 11. 2021

Typ výsadby:

alej

Organizátor:

Město Příbram a Nadace Partnerství

Očekávaná účast:

400 dobrovolníků

Registrujte se na Alej svobody

Zapojte se jako dobrovolník! Oslavte s námi výročí sametové revoluce a pomozte nám vysadit v pořadí již čtvrtou Alej svobody! Pro lepší budoucnost vás i vašich dětí. Podpořte výsadbu Aleje svobody!

Registrace na akci

Podpořte výsadbu Aleje svobody

Přispějte na zakoupení stromů a organizační zajištění výsadby. Darujte symbolických 500 korun za metr aleje nebo 5 tisíc korun na nový strom. 

Vyberte částku daru

Aleje poskytují stín, chrání před větrem, brání půdní erozi a slouží k lepší orientaci a zejména na jaře a na podzim, kdy se halí do barev, zkrášlují své okolí. Díky vaší podpoře 500 korun budeme moci jednu takovou alej vysadit!

Naše vyprahlá krajina potřebuje stromy. Zadržují vodu, stíní, polykají prach a hluk a poskytují úkryt živočichům. Díky vašemu daru 5 000 korun zasadíme do naší krajiny jeden strom!

Vaše osobní údaje

 

Způsob platby

500 Kč – metr v Aleji svobody

Aleje poskytují stín, chrání před větrem, brání půdní erozi a slouží k lepší orientaci a zejména na jaře a na podzim, kdy se halí do barev, zkrášlují své okolí. Díky vaší podpoře 500 korun budeme moci jednu takovou alej vysadit!

stát se partnerem
Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.