en / cz

Citice

Citice #sazibudoucnost

 

Když sázet, tak pořádně! O lepší životní prostředí v Citicích a Hlavnu se snaží pečovat radnice s podporou místních obyvatel.

Loni na jaře a na podzim se jim společně podařilo vysadit hned 51 stromů na pěti různých lokalitách.

K zapojení veřejnosti do výsadby přitom stačilo, aby se o záměru starosta zmínil na jedné z jarních brigád, kterých se občané pravidelně účastní, a přidal informace do obecního zpravodaje. Samotnou výsadbu pak stihli v nejlepším možném mezidobí, kdy platila jen nepatrná omezení kvůli pandemii COVID19. 

Jak vznikl nápad vysázet stromy?

„Většina občanů našich dvou sídel, Citice a Hlavno, chce žít v lepším prostředí. Naším cílem je identifikovat a využít lidský a místní potenciál naší obce pro dobro všech. Sázení bylo a bude logickým vyústěním spojení sil v malé obci a ochoty hledat finanční zdroje zvenčí, neboť rozpočet obce s 910 občany je velmi malý,“ říká místostarosta obce Petr Beránek.

Citice a Hlavno teď zdobí dvacet mladých javorů, dvanáct třešní, duby, slivoně, višně, lípa a buk. Stromy vysadili obyvatelé jak ve vnitrobloku, tak u zastávky, hřiště, hřbitova nebo u dětského hřiště a ozelenili tak prakticky celou obec.

„Místo, kterému bylo souzeno zarůst plevelem, se po výsadbě změnilo v prostor, který po umístění lavičky bude vybízet k zastavení se a k zapřemýšlení o dosažitelných drobnostech, které činí život krásným,“ popisují manželé Monika a Jarda Š., kteří s výsadbou pomáhali.
 

Citice
#sazibudoucnost

Citice jsou obcí v okrese Sokolov v Karlovarském kraji. Žije zde 911 obyvatel.

Nerestce
#sazibudoucnost
Ovocná alej v Nerestcích
Se sázením stromů mají v Nerestcích zkušenosti, během několika posledních let už jich stihli vysázet pěknou řádku.
číst příběh 
Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.