en / cz

Kostice

Kostice #sazibudoucnost

 

Obec Kostice je malebná vesnice, ovšem s velmi hustou a hustě zasíťovanou zástavbou. Mnoho let se zde pouze kácelo, zmizely zejména staré původní druhy stromů a tak přišel čas na jejich obnovu.

„Obyvatelé si zvláště v posledních letech uvědomují, že stromy v obci mají své nezastupitelné místo a že nám tu chybí,“ uvádí Vladimíra Požgayová, místostarostka obce Kostice.

„Už před rokem jsme proto díky financím z Nadace Partnerství vysadili alej do lužního lesa a v roce 2020 jsme pokračovali s výsadbou nové aleje na ulici U Stadionu, která je přístupovou ulicí ke sportovnímu areálu v severozápadní části obce. Zde aktuálně budujeme zázemí pro návštěvníky fotbalového, dětského a multifunkčního hřiště určeného pro všechny věkové kategorie. Do budoucna tu chceme mít krásný sportovní areál s množstvím stromů a zeleně, “ dodává paní místostarostka.

Další stromy místní vysadili přímo v areálu a také na ulici Krátká. Do areálu hřiště byly vybrány především stromy původní, typické pro zdejší oblast tvrdého luhu a do ulic naopak kultivary snášející sucha a blízkost frekventované silnice.

Kostice-2.jpg

S pomocí občanů počítáme

„Jsme si vědomi udržitelnosti projektu a jeho výstupů 10 let od ukončení výsadby a také následné dokončovací a rozvojové péče po dobu min. 3 let od ukončení realizace. Máme tu šikovné lidi, kteří se sdružují v různých spolcích - areál mají v srdci zejména fotbalisté všech věkových kategorií a s jejich pomocí do budoucna počítáme.

Oproti předchozím letům se zvedá zájem veřejnosti o prostředí, ve kterém žijeme, o okolní přírodu - a to je moc dobře. Zdědili jsme krásné místo k žití a musíme se o něj patřičně starat,“ uzavírá paní místostarostka.

Kostice
#sazibudoucnost

Obec Kostice se nachází v okrese Břeclav v Jihomoravském kraji. Žije zde přibližně 1 900 obyvatel.

Drnovice
#sazibudoucnost
Drnovice
V prosinci roku 2019 proběhla v obci Drnovice výsadba doprovodné zeleně na pozemcích mezi zemědělskými plochami a podél polní cesty.
číst příběh 
Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.