en / cz

Krchleby

Krchleby #sazibudoucnost

 

V obci Krchleby u Kostelce nad Orlicí vysadili občané 26 nových stromů.

Lokality pro výsadbu 11 jabloní a 15 hlohů vybírali zástupci obce spolu s místními. Ti se za odborného dozoru podíleli i na samotné výsadbě.

Předpokládali jsme, že pokud se občané budou podílet na výsadbách dřevin, budou pak ochotní spolupracovat i na následné péči a získají k zeleni v obci vztah. To je důležité zejména pro snížení vandalismu,“ prozradil zástupce obce Krchleby.

„Dalším cílem bylo, aby si občané uvědomili důležitost zeleně pro životní prostředí jak z hlediska estetického, tj. krajinotvorného, tak z hlediska vlivu na životní prostředí, tj. snižování prašnosti, hluku, zlepšení zasákavosti zelených ploch a také z hlediska biologického, tj. poskytování úkrytu a potravy navázaným organismům a živočichům,“ dodává.

Krchleby-2-(1).jpg

Zeleň pro další generace

V současné době je kvůli zvyšování teplot a snižování množství srážek pro nové výsadby stále těžší udržet se na stanovišti a nahradit odstraněnou dožitou zeleň. Zástupci obce proto chtěli občanům ukázat, kolik úsilí je spojeno se založením nové zeleně pro další generace.

Výsadba proběhla dle odborného posudku zpracovaného autorizovanou krajinářskou architektkou. Díky tomu se podařilo předejít kolizi s inženýrskými sítěmi a zajistit při výsadbě patřičný dozor.

Odborně bude zajištěna i následné péče, tj. provedení výchovných řezů, kontrola kotvení, včasné odstranění kotvení, pletí kořenových mís a zálivka. Také na těchto úkonech se budou podílet občané.

Krchleby
#sazibudoucnost

Obec Krchleby leží v blízkosti Kostelce nad Orlicí a má pouze 99 obyvatel.


Sázíme budoucnost
Kupte si tričko, mikinu, tašku nebo kávu
Hledáte dárek, který potěší i pomůže? Vyberte si originální kousek z kolekcí našich partnerů anebo vsaďte na kvalitní kávu a podpořte stromy.
číst příběh 
Tato stránka využívá cookies. Kliknutím na „Rozumím“ souhlasíte s pravidly ochrany osobních údajů.