en / cz

Registrace výsadby

Vysadit, pečovat, registrovat. Když chcete oživit českou krajinu, každý strom se počítá! Přidejte i svoji výsadbu a staňte se součástí těch, kdo #sazibudoucnost. Pro odolná města a zdravou krajinu.

Proč výsadbu registrovat

Registrace výsadby

Nejste v tom sami
Stáváte se součástí největší iniciativy, která chce výsadbou 10 milionů stromů zlepšit stav naší krajiny a měst. Sázíte budoucnost! Za každého občana naší země jeden strom.

Váš strom bude vidět
Zaregistrovat výsadbu do naší databáze může každý, kdo od roku 2019 vysadil stromy mimo les. Po zaregistrování se strom přidá na interaktivní mapu a započítá se mezi nové stromy vysazené v naší krajině a v obcích.

Pomáháte nám vytvořit jedinečnou databázi
Díky vaší registraci získáváme unikátní přehled o druzích a počtech stromů vysazených v ČR a můžeme měřit dopad společného úsilí všech, kdo sází stromy. Na celonárodní úrovni neexistují žádné souhrnné přehledy o kácení a sázení stromů. Registrace nově vysazených stromů je proto velmi důležitá.

Můžete získat certifikát a stát se sazečem roku
Všechny stromy započítáváme nejen do našeho počítadla, ale i do osobních výsledků sázejících v jednotlivých kategoriích výzvy "Zlatý rýč". Cílem je vyzdvihnout ty, kdo vysadili nejvíce stromů v daném roce. U obcí a firem také ukázat, jak se přibližují k cíli vysadit za každého občana nebo zaměstnance jeden strom. Veřejně tak oceňujeme dobrovolnou práci obcí, spolků, firem, zemědělců a jednotlivců.
 
Do hodnocení výzvy nezapočítáváme stromy vysazené na základě zákonné povinnosti (náhradní výsadby, rekultivace). Každý strom má ale svůj adaptační význam, proto budeme moc rádi, když je zaregistrujete a budeme je moci zahrnout do celkového počtu vysazených stromů na naší interaktivní mapě.

Registrace výsadby před akcí

Pokud vaši výsadbu zaregistrujete na webu již před akcí, vygeneruje vám systém plakáty a cedule ke stromům, které si můžete stáhnout a použít k propagaci. Když budete chtít, můžete akci také uvést jako veřejnou s odhadovaným počtem dobrovolníků. Díky tomu vás budou moci kontaktovat dobrovolníci z řad veřejnosti, kteří mají zájem vám s výsadbou pomoci.

Děkujeme všem, kdo s námi #sazibudoucnost!