en / cz

Registrace výsadby

Vysadit, pečovat, registrovat. Když chcete oživit českou krajinu, každý strom se počítá! Přidejte i svoji výsadbu a staňte se součástí těch, kdo #sazibudoucnost. Pro odolná města a zdravou krajinu.

Chcete registrovat výsadbu? Přihlaste se. Pokud jste tu poprvé, budete se muset nejdříve registrovat.

Přihlášení

Registrace
Síla hesla:
 

Proč výsadbu registrovat

Nejste v tom sami
Stáváte se součástí největší iniciativy, která chce výsadbou 10 milionů stromů zlepšit stav naší krajiny a měst. Sázíte budoucnost! Za každého občana naší země jeden strom.

Váš strom bude vidět
Zaregistrovat výsadbu do naší databáze může každý, kdo od roku 2019 vysadil stromy mimo les. Třeba i ten na vaší zahrádce. Po zaregistrování se strom přidá na interaktivní mapu a započítá se mezi nové stromy vysazené v naší krajině a v obcích. Registrace vám zabere jen 3 minuty a větší objemy dat do databáze rádi nahrajeme za Vás.

Pomáháte nám vytvořit jedinečnou databázi
Díky vaší registraci získáváme unikátní přehled o druzích a počtech stromů vysazených v ČR a můžeme měřit dopad společného úsilí všech, kdo sází stromy. Na celonárodní úrovni neexistují žádné souhrnné přehledy o kácení a sázení stromů. Registrace nově vysazených stromů je proto velmi důležitá.

Můžete získat certifikát a stát se sazečem roku
Všechny stromy započítáváme nejen do našeho počítadla, ale i do osobních výsledků sázejících v jednotlivých kategoriích výzvy "Zlatý rýč". Cílem je vyzdvihnout ty, kdo vysadili nejvíce stromů. U obcí a firem také ukázat, jak se přibližují k cíli vysadit za každého občana nebo zaměstnance jeden strom. Veřejně tak oceňujeme dobrovolnou práci obcí, spolků, firem, zemědělců a jednotlivců.
 
Do hodnocení výzvy nezapočítáváme stromy vysazené na základě zákonné povinnosti (náhradní výsadby, rekultivace). Každý strom má ale svůj adaptační význam, proto budeme moc rádi, když je zaregistrujete a budeme je moci zahrnout do celkového počtu vysazených stromů na naší interaktivní mapě.

V případě nejasností při registraci se můžete podívat na krátký videonávod.

Registrace výsadby před akcí

Pokud vaši výsadbu zaregistrujete na webu již před akcí, vygeneruje vám systém plakáty a cedule ke stromům, které si můžete stáhnout a použít k propagaci. Když budete chtít, můžete akci také uvést jako veřejnou s odhadovaným počtem dobrovolníků. Díky tomu vás budou moci kontaktovat dobrovolníci z řad veřejnosti, kteří mají zájem vám s výsadbou pomoci.

Děkujeme všem, kdo s námi #sazibudoucnost!